GİRİT MAHALLESİ’NDE TURİZMLE DEĞİŞİM BAŞLIYOR

Girit Konulu Gazete haberleri
Cevapla
Kullanıcı avatarı
eyuphuseyin
Site Admin
Mesajlar: 5674
Kayıt: 05 Haz 2019, 22:41
Konum: İstanbul
Teşekkür etti: 1098 kez
Teşekkür edildi: 27 kez
İletişim:

GİRİT MAHALLESİ’NDE TURİZMLE DEĞİŞİM BAŞLIYOR

Mesaj gönderen eyuphuseyin » 09 Ağu 2019, 22:43

GİRİT MAHALLESİ’NDE TURİZMLE DEĞİŞİM BAŞLIYOR
1483970882 (1).jpg
1483970888.jpg
1483970893.jpg
Mudanya Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı Olağan Toplantısı’nda onayladığı Mudanya 1/1000 Ölçekli Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ilçenin turizmine önemli ölçüde katkı sağlayacak.

Mudanya Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında aldığı kararla ilçe turizminin gelişmesini sağlayacak önemli bir çalışmaya imza attı. Meclis toplantısında oy birliği ile kabul edilen Mudanya 1/1000 Ölçekli Mudanya Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ile vatandaşların mağduriyeti de ortadan kaldırılıyor.
“SAKİN VE YAVAŞ ŞEHİR YOLUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM”
Söz konusu çalışmanın kentsel sit alanlarının bulunduğu önemli bölgelerde gerçekleştirildiğini ifade eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Hasanbey ve Ömerbey Mahallelerinin bir kısmı ile Girit Mahallesi olarak bilinen alanda bu çalışmamızı gerçekleştirdik” dedi. Bu alanlarla ilgili çeşitli sıkıntıların ve mağduriyetlerin yaşandığını da dile getiren Türkyılmaz, “Girit Mahallesi olarak bilinen alanın ağırlıklı olarak yer aldığı çalışmamızda, bu alanımızı yaşam alanına dönüştüreceğiz. Böylece seçimler öncesinde verdiğimiz sözlerinden birini daha tutmuş olacağız” dedi. Trafik projemizin onaylamasıyla birlikte Halitpaşa ve Mustafakemalpaşa caddelerinin trafiğe kapatılacağına da vurgu yapan Türkyılmaz, “Daha sonra, Girit Mahallesi ve alt yolların yayalaştırılmasıyla birlikte yavaş ve sakin şehir yolunda önemli adımlar atmış olacağız. Çok önemli bir kararı aldık. İlçemize hayırlı olmasını diliyor, tüm meclis üyelerimize ve komisyon üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.
“İLÇE TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK”
Yıllardır yılan hikayesine dönen Mudanya 1/1000 Ölçekli Mudanya Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı’nın uygulamaya geçmesi için çalıştıklarını ifade eden Mudanya Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Erdal Aktuğ, emeği geçen komisyon üyelerine teşekkür etti. Mudanya’nın beklediği bir çalışmayı 13 plan notu gerçekleştirdiklerini söyleyen Aktuğ, , Mudanya turizminin gelişmesine katkı sağlayacak olan planların yaklaşık 30 hektarlık bir alanı kapsadığını sözlerine ekledi.

http://www.mudanya.bel.tr/Haberler/907/ ... liyor.html
Ma ida thelis na su ğo,oste va zis çe nase
Se hrisoprasina dendra,na thetis na kimase.

Sana ne dememi istersin,yaşayıp var olman için
Altın yeşili ağaçların altında,yatıp uyuman için

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir